Rezerwacje egzaminów on-line

Rezerwacja terminu egzaminu on-line

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze umożliwia rezerwację terminu egzaminu przez Internet.

Jak zapisać się na egzamin przez Internet ?
 
Zarejestruj się i zaloguj do portalu Info-car.
 
Po zalogowaniu do portalu info-car, po prawej stronie, w menu Usługi, wybierz “Zapisz się na egzamin na prawo jazdy”. Następnie  przeczytaj instrukcję dotyczącą złożenia rezerwacji i kliknij na przycisk "Zapisz się na egzamin", który uruchomi kreator składania rezerwacji.
 
Krok 1.
Wpisz poprawnie wszystkie swoje dane: Imię, Nazwisko, Pesel, PKK, adres email na który zostanie przesłana informacja o zapisie na egzamin oraz swój numer telefonu do kontaktów technicznych związanych z usługą. Po podaniu numeru  PKK wybierz właściwą kategorię prawa jazdy na którą chcesz zdawać egzamin ( taką na jaką pozwala PKK np. w przypadku profilu na kat. B dostępne są egzaminy kat. B i B1). Po zapoznaniu się z regulaminem usługi i potwierdzeniu tego faktu należy kliknąć na przycisk "Dalej".
 
Krok 2.
Wybierz ośrodek egzaminacyjny poprzez określenie województwa, a następnie konkretnego WORD (w naszym przypadku województwo lubuskie ośrodek WORD Zielona Góra). Następnie kliknij na przycisk "Dalej".
 
Krok 3.
Określ zakres egzaminu "Teoria" lub "Praktyka" zaznaczając odpowiednią opcję (egzaminy łączone nie są realizowane w naszym WORD). Możesz dodatkowo określić zakres dat egzaminów, który Cię interesuje. Dostępne terminy egzaminów są prezentowane datami z możliwością ich rozwinięcia i wybrania konkretnego egzaminu.  Egzaminy teoretyczne odbywają się wyłącznie w Zielonej Górze. Egzaminy praktyczne odbywają się w Zielonej Górze lub w Żaganiu(Tomaszowie). Dokonując wyboru egzaminu należy zwróć szczególną uwagę na pole "Informacje dodatkowe”, które określa miejsce przeprowadzenia egzaminu ZIELONA GÓRA lub ŻAGAŃ/TOMASZOWO. Aby dokonać rezerwacji wyszukanego egzaminu należy kliknąć na przycisk  "Wybierz" znajdujący się po jego prawej stronie. W wyniku wybrania konkretnego egzaminu wyświetli się podsumowanie naszego wyboru. Jeżeli wszystko jest prawidłowo to kliknij na przycisk "Dalej".
 
Krok 4.
W tym kroku należy się zapoznać z treścią komunikatów oraz opcją wyboru pojazdu (WORD/OSK). W przypadku naszego WORD nie jest możliwe wskazanie podczas rezerwacji chęci zdawania egzamnu na pojeździe OSK . Taka możliwość istnieje po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z OSK, dokonaniu rezerwacji na pojeździe WORD oraz dostarczeniu do WORD odpowiedniego formularza na którym OSK potwierdza podstawienie swojego pojazdu. Po zapoznaniu się z szczegółami rezerwowanego egzaminu kliknij na przycisk "Dalej".
 
Krok 5.
W tym kroku zostanie wyświetlone podsumowanie zawierające wszystkie niezbędne dane do złożenia rezerwacji. Na tym etapie można zmienić zarówno dane osobowe jak i dane dotyczące terminu. Jeżeli jednak wszystko się zgadza, to należy kliknąć na przycisk "Potwierdzam".
 
Krok 6.
W tym kroku dokonaj opłaty za egzamin. System portalu Info-car automatycznie podpowie jaką formę płatności będzie można zrealizować. Jeżeli zależy Ci na czasie, to najlepiej unikać formy e-przelew. Jeżeli posiadasz jakieś środki na koncie egzaminacyjnym w WORD, to system zaproponuje brakującą kwotę do dopłaty lub w przypadku salda pokrywającego należność pozwoli na rezerwację bez opłaty.
 
Rezerwację można składać w dowolny dzień o dowolnej porze jednak finalizacja rezerwacji tj. faktyczny zapis na egzamin odbywa się w dniach i godzianch pracy ośrodka (dotyczy to również rezygnacji z egzaminów). Zapisy na egzamin realizowane są nie wcześniej niż 30 dni do terminu dnia egzaminu. Po dokonaniu finalizacji rezerwacji na adres e-mail podany podczas rezerwacji wysyłane jest automatycznie potwierdzenie zakwalifikowania na egzamin i tak naprawdę jest to  jedyny dowód na dokonanie zapisu na egzamin.
 
Odrzucenie lub anulowanie rezerwacji.
 
Odrzucenie rezerwacji następuje z powodu braku zaksięgowanych środków na koncie przez system info-car.
Anulowanie rezerwacji następuje przez pracownika WORD, jeżeli:
  • orzeczenie lekarskie straciło ważność, 
  • występuje brak danych o uzyskanej niższej kategorii.
Istnieje możliwość samodzielnego anulowania rezerwacji na nie mniej niż 48 godzin przed zaplanowanym egzaminem.
 
Uwaga:
Operator usługi PWPW S.A. aktualnie nie pobiera dodatkowych opłat za płatności elektroniczne realizowane za pośrednictwem swojego portalu.