Rezerwacje egzaminów on-line

Rezerwacja terminu egzaminu on-line

  • 12-03-2024

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze umożliwia rezerwację terminu egzaminu przez Internet.

Jak zapisać się na egzamin przez Internet ?
 
Zarejestruj się i zaloguj do portalu Info-car.
 
Po zalogowaniu do portalu info-car, po prawej stronie, w menu Usługi, wybierz “Zapisz się na egzamin na prawo jazdy lub test kwalifikacyjny (kod 95)”. Następnie  przeczytaj instrukcję dotyczącą złożenia rezerwacji i kliknij przycisk "Zapisz się na egzamin", który uruchomi kreator składania rezerwacji i pozwoli na wybór rodzaju egzaminu.
 
Krok 1.
Wpisz poprawnie wszystkie swoje dane: Imię, Nazwisko, Pesel, PKK/PKZ, adres email, na który zostanie przesłana informacja o zapisie na egzamin oraz swój numer telefonu do kontaktów technicznych związanych z usługą. Po podaniu numeru  PKK wybierz właściwy rodzaj egzaminu. Po zapoznaniu się z regulaminem usługi i potwierdzeniu tego faktu należy kliknąć na przycisk "Dalej".
 
Krok 2.
Wybierz ośrodek egzaminacyjny poprzez określenie województwa, a następnie konkretnego WORD (w naszym przypadku województwo lubuskie ośrodek WORD Zielona Góra). Następnie kliknij na przycisk "Dalej".
 
Krok 3.
Określ zakres egzaminu "Teoria" lub "Praktyka" dla PKK lub "Teoria" dla PKZ zaznaczając odpowiednią opcję (egzaminy łączone nie są realizowane w naszym WORD). Możesz dodatkowo określić zakres dat egzaminów, który Cię interesuje. Dostępne terminy egzaminów są prezentowane datami z możliwością ich rozwinięcia i wybrania konkretnego egzaminu.  Egzaminy teoretyczne odbywają się wyłącznie w Zielonej Górze. Egzaminy praktyczne odbywają się w Zielonej Górze lub w Żaganiu(Tomaszowie). Dokonując wyboru egzaminu należy zwróć szczególną uwagę na pole "Informacje dodatkowe”, które określa miejsce przeprowadzenia egzaminu ZIELONA GÓRA lub ŻAGAŃ/TOMASZOWO. Aby dokonać rezerwacji wyszukanego egzaminu należy kliknąć na przycisk  "Wybierz" znajdujący się po jego prawej stronie. W wyniku wybrania konkretnego egzaminu wyświetli się podsumowanie naszego wyboru. Jeżeli wszystko jest prawidłowo to kliknij przycisk "Dalej".
 
Krok 4.
W tym kroku należy się zapoznać z treścią komunikatów.  Przy wyborze egzaminu teoretycznego należy wskazać język, w którym odbędzie się egzamin. Przy wyborze egzaminu praktycznego znajduje się opcja wyboru pojazdu (WORD/OSK). W przypadku naszego WORD nie jest możliwe wskazanie podczas rezerwacji chęci zdawania egzaminu na pojeździe OSK. Taka możliwość istnieje po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z OSK, dokonaniu rezerwacji na pojeździe WORD oraz dostarczeniu do WORD odpowiedniego formularza, na którym OSK potwierdza podstawienie swojego pojazdu. Po zapoznaniu się ze szczegółami rezerwowanego egzaminu kliknij przycisk "Dalej".
 
Krok 5.
W tym kroku zostanie wyświetlone podsumowanie zawierające wszystkie niezbędne dane do złożenia rezerwacji. Na tym etapie można zmienić zarówno dane osobowe jak i dane dotyczące terminu. Jeżeli jednak wszystko się zgadza, to należy kliknąć przycisk "Potwierdzam".
 
Krok 6.
W tym kroku dokonaj opłaty za egzamin. System portalu Info-car automatycznie podpowie jaką formę płatności będzie można zrealizować. Jeżeli zależy Ci na czasie, to najlepiej unikać formy e-przelew. Jeżeli posiadasz jakieś środki na koncie egzaminacyjnym w WORD, to system zaproponuje brakującą kwotę do dopłaty lub w przypadku salda pokrywającego należność pozwoli na rezerwację bez opłaty.
 
Rezerwację można składać w dowolny dzień, o dowolnej porze, jednak finalizacja rezerwacji tj. faktyczny zapis na egzamin odbywa się w dniach i godzinach pracy ośrodka (dotyczy to również rezygnacji z egzaminów). Zapisy na egzamin realizowane są nie wcześniej niż 30 dni do terminu dnia egzaminu. Po dokonaniu finalizacji rezerwacji na adres e-mail podany podczas rezerwacji wysyłane jest automatycznie potwierdzenie zakwalifikowania na egzamin i tak naprawdę jest to  jedyny dowód na dokonanie zapisu na egzamin.
 
Odrzucenie lub anulowanie rezerwacji.
 
Odrzucenie rezerwacji następuje z powodu braku zaksięgowanych środków na koncie przez system info-car.
Anulowanie rezerwacji następuje przez pracownika WORD, jeżeli:
  • orzeczenie lekarskie straciło ważność, 
  • brakuje danych o uzyskanej niższej kategorii.
Istnieje możliwość samodzielnego anulowania rezerwacji na nie mniej niż 48 godzin przed zaplanowanym egzaminem.
 
                 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją